RN
TwitterFacebook

Mazowsze nagrodzi najzdolniejszych uczniów

Samorząd województwa mazowieckiego wesprze najzdolniejszych uczniów. Wszystko za sprawą kolejnej edycji dwóch programów stypendialnych prowadzonych przez samorząd Mazowsza. Wczoraj przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce zorganizowano konferencje prasową. Wzięli w niej udział uczniowie nagrodzeni w trakcie poprzednich edycji. Dzięki stypendium uczniowie Ci mogli dalej rozwijać swoje zainteresowania.

Uczestniczyłam w projekcie z języka angielskiego, który pozwolił mi rozwinąć umiejętności w tym języku, a także moją kreatywność, poznałam też wiele ciekawych informacji o Wielkiej Brytanii. Według mnie stypendium daje dużo szanse na rozwój. Czasami nie mamy środków, żeby zapisać się na kurs językowy lub gdzieś wyjechać, a ono daje nam możliwość zrobienia tego – mówiła jedna ze stypendystek Aleksandra. 

Od początku trwania programów stypendialnych w subregionie ostrołęckim przyznano tysiąc stypendiów. Program stypendialny samorządu województwa mazowieckiego ma pomagać w uczniom w rozwoju.

Cieszymy się z tego programu. Jesteśmy przekonani, że pieniądze, które trafią do uczniów najzdolniejszych pozwolą im na dalszy rozwój. To jest dość znaczne stypendium: 4760 złotych. Za te środki można zakupić książki, aparaturę do badań, można uczestniczyć w kursie komputerowym. Te środki pozwalają rozwijać młodym ludziom swoje zainteresowania – mówiła członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. 

Od początku trwania programów stypendialnych samorządu Mazowsza skorzystało z nich blisko 7 tysięcy osób. Tegoroczny nabór do programów stypendialnych dla najzdolniejszej młodzieży i dla uczniów szkół zawodowych rozpocznie się 22 czerwca i potrwa do 1 lipca.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − 1 =