RN
TwitterFacebook

Mazowsze. OSP ze wsparciem samorządu województwa

Zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych, sprzętu specjalistycznego oraz specjalnego ubioru strażaków dofinansowanie zostanie przez Mazowsze. Na te cele jednostkom OSP samorząd województwa chce przeznaczyć 8 milionów złotych. Dodatkowo znajdą się również pieniądze na remont strażnic.

Z danych przedstawionych przez zarząd województwa na Mazowszu działa blisko 75 tysięcy strażaków w około dwóch tysiącach jednostek OSP. Samorząd Województwa Mazowieckiego chce, żeby funkcjonariusze byli dobrze wyposażeni.

– Nie wiemy, czy tych akcji będzie pięć, czy dziesięć, może dwadzieścia, trzydzieści, ale jesteśmy pewni, że jak będzie zagrożenie to muszą być wyposażeni, przygotowani, przebadani i to zadanie samorządom gminnym przysparza wiele problemów, bóle głowy i chcemy im w tym ulżyćinformuje radny sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

Pieniądze trafią do jednostek wpisanych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) oraz tych, które spełniają warunki włączenia do systemu. Wsparcie przeznaczone zostanie na nowoczesnych samochodów, nowego sprzętu specjalistycznego oraz środków ochrony indywidualnej strażaka, czyli hełmów, butów, ubrań i rękawic specjalistycznych.

Dodatkowo Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczy 3 miliony złotych na między innymi remonty posadzek, dachów, elewacji i stolarki okiennej. 

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *