RN
TwitterFacebook

Mazowsze. Próbował zabić kobietę – za to i inne przestępstwa odpowie przed sądem

Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko 44-latkowi, który usiłował zabić kobietę. Mężczyzna odpowie za to, i kilka innych przestępstw, przed sądem.

W dniu 14 lutego 2020 r. został sporządzony i skierowany akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Ostrołęce, którym Andrzej R. został oskarżony o usiłowanie zabójstwa Anety W., kierowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonej, kradzieży samochodu osobowego marki Toyota Avensis, kierowania wskazanym pojazdem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymania się do policyjnej kontroli drogowej i w konsekwencji sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym zagrażającego życiu lub zdrowiu co najmniej 40 osób. Andrzej R. zarzucanych mu czynów dopuszczał się będąc w stanie nietrzeźwościinformuje Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

W toku śledztwa oskarżony nie przyznał się do zarzutu usiłowania zabójstwa, natomiast przyznał się do pozostałych przestępstw i złożył obszerne wyjaśnienia.

– Jak ustalono w toku postępowania, Andrzej R. był w przeszłości wielokrotnie karany przez sąd za popełnienie różnego rodzaju przestępstwdodaje Łukasiewicz.

Przez cały okres trwania śledztwa, wobec 44-latka stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce/red. pg

[related limit=”5″

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 1 =