RN
TwitterFacebook

Minister Gróbarczyk potwierdził budowę portu na Narwi w Ostrołęce

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk spotkał się z mieszkańcami Ostrołęki i regionu. Jedną z głównych informacji jaką przekazano podczas wizyty, była wiadomość o renowacji ostrołęckiego portu na rzece Narew. Poinformowano też o podpisaniu stosownych dokumentów odnośnie tej inwestycji.

Pierwszy krok to umowa użyczenia. Umowa, według której port przechodzi we władanie prezydenta Ostrołęki. Drugi – to rozpoczęcie inwestycji w postaci zagospodarowania tego terenu. My będziemy zajmować się basenem portowym. Chcemy go wyczyścić i przywrócić do stanu pierwotnego – mówi Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Wiadomość ta bardzo ucieszyła osoby związane żeglarstwem. Według nich inwestycja ta dobrze wpłynie na ożywienie ruchu statków na rzece.

To jest od lat wyczekiwana wiadomość. Dlatego, że na tym naszym szlaku od wielu lat nic się nie dzieję. My pamiętamy lata kiedy załogi płynęły już od maja na Mazury, a w tej chwili jest pusto, bo rzeka jest nie żeglowna i nie mamy tu żadnej mariny. Od Pułtuska na całym szlaku do Nowogrodu nie mamy miejsca, gdzie moglibyśmy się zatrzymać i w normalnych warunkach, tak jak w całej Europie w marinach, spędzić ten czas – mówi Hanna Potapowicz, członek okręgu Mazowieckiego Ligi Morskiej i Rzecznej.

Podczas spotkania poruszoną też temat drogi żeglownej z Warszawy do jezior mazurskich. Minister zapowiedział, że będą prowadzone prace mające doprowadzić tą trasę do takiego stanu aby można było po niej bez problemu żeglować.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + 18 =