TwitterFacebook

Młodzi ostrołęczanie będą bezpłatnie poszerzać wiedzę

W Zespole Szkół nr 5 w Ostrołęce rozpocznie działalność Akademia juniora. Jest to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych. Dzięki niemu dzieci będą mogły bezpłatnie poszerzać swoją wiedzę w różnych dyscyplinach.

Chcielibyśmy zaoferować uczniom szkół podstawowych w przedziale wiekowym od klasy szóstej do ósmej innowacyjne zajęcia w interdyscyplinarnych blokach przedmiotowych – mówi Marta Sięda, nauczyciel w Zespole Szkół nr 5 w Ostrołęce. – Będą to zajęcia nauk ścisłych, które połączą zarówno matematykę, fizykę jak i informatykę, ale też w bloku humanistycznym łączącym zarówno język polski, historię i szeroką pojmowaną wiedzę o społeczeństwie.

Oprócz tego w ramach zajęć będą prowadzone lekcje języków obcych. W ofercie Akademii juniora będzie język angielski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski. Wiedza w ramach przedsięwzięcia ma być przekazywana w sposób praktyczny.

Ja reprezentuje blok przyrodniczy. W ramach niego przedmioty takie jak biologia, chemia i geografia będziemy przedstawiać w sposób praktyczny. Będzie cały szereg doświadczeń biologicznych, chemicznych, ale także zajęcia praktyczne ze skalą – mówi Ewa Niewiarowska, nauczyciel w Zespole Szkół nr 5.

Akademia juniora rozpocznie działalność 6 października. Zajęcia będą odbywać się w soboty. Nauczyciele prowadzić je będą społecznie, nie pobierając za swoją prace wynagrodzenia.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *