RN
TwitterFacebook

Most tymczasowy ma już nową nawierzchnię

Wymiana nawierzchni na moście tymczasowym w Ostrołęce zakończona. Prace trwały trzy dni. Ruch prowadzony był w tym czasie wahadłowo. Jak zaznacza rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce Wojciech Dorobiński, miasto nie wydało na remont nawierzchni żadnych funduszy.

Ze względu na to, że projektant przyjął dwukrotną wymianę nawierzchni w okresie eksploatacyjnym, nie stanowi to żadnych dodatkowych kosztów dla miasta, ponieważ jest to wliczone już w kontrakt – mówił Wojciech Dorobiński.

Popękanie nawierzchni spowodowały płyty betonowe, które znajdują się w konstrukcji mostu. Podczas drgań wywoływanych przez przejeżdżające pojazdy płyty wprawiane są w ruch co powoduje pękanie asfaltu na konstrukcji przeprawy zastępczej. Sytuacja ta nie jest jednak zaskoczeniem dla miasta. Wcześniej o takiej możliwości wspominali wykonawcy konstrukcji.

Przeprawę zastępczą w Ostrołęce oddano do użytku 2 stycznia tego roku. Tworzą ją dwa mosty kratownicowe DMS – 65. Ich montażem zajmowała się jednostka Wojska Polskiego z Inowrocławia.

Łączny koszt wykonania przeprawy zastępczej w Ostrołęce wyniósł ponad 10 milionów złotych. Środki na powstanie tej inwestycji pochodziły w całości z funduszy zewnętrznych. Most powstał z pieniędzy przekazanych z budżetu Państwa Polskiego i Grupy Energa.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 1 =