RN
TwitterFacebook

Można bezpiecznie kąpać się na plaży miejskiej w Ostrołęce

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrołęce przeprowadziła kontrolę kąpieliska miejskiego. W wodzie nie znaleziono żadnych zanieczyszczeń, które mogłyby być niebezpieczne dla osób w niej pływających.

– Najwyższe dopuszczalne wartości, których nie należy przekroczyć w przypadku Escherichi coli, jest to do tysiąca jednostek na sto mililitrów wody. Wynik jeżeli chodzi o Ostrołękę wykazał nam sto czterdzieści cztery jednostki. Jest to znikoma ilość, która nie zagraża życiu i zdrowiu – uspokaja Ewa Sadowska-Stepnowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce.

Pracownicy ostrołęckiego Sanepidu badając wodę nie wykryli także zakwitów sinic i niepojących plam, które mogłyby zagrażać zdrowiu lub życiu. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrołęce po raz ostatni w tym roku z kontrolowała jakość wody na plaży miejskiej. Żadna z tegorocznych kontroli nie wykazała nieprawidłowości.

Kąpielisko miejskie w Ostrołęce czynne będzie do 9 września. Na plaży nad bezpieczeństwem wypoczywających osób czuwa dwóch ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Ostrołęka.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − 5 =