RN
TwitterFacebook

Można bezpiecznie kąpać się na plaży miejskiej w Ostrołęce

Woda na plaży miejskiej w Ostrołęce nadaje się do kąpieli. Taką decyzje wydała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna w Ostrołęce. Według niej woda spełnia wszystkie normy. Próbki pobrano 11 czerwca.

Zbadano je w laboratorium w Ostrowi Mazowieckiej i stwierdzono, że woda jest przydatna do kąpieli. Jednocześnie sanepid przypomina, że nie należy korzystać z kąpieli w czasie silnych zakwitów glonów. Zakwity glonów na razie nam nie grożą. To dzieje się tylko w wysokich temperaturach przy niskim stanie wody – mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Następny pobór wody na plaży miejskiej w Ostrołęce Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przeprowadzi 23 lipca. Stacja zastrzega sobie także prawo zmiany decyzji w przypadku pogorszenia się stanu wody.

Plażę miejską w Ostrołęce oficjalnie otwarto 23 czerwca. Bezpieczeństwa na jej terenie pilnują ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Ostrołęka.

W tym roku plaża miejska w Ostrołęce zmieniła także swój wygląd. Zamontowano na jej terenie między innymi scenę, wymieniono także piasek. Plaża od tego roku zyska także nowe oświetlenie i miejsce do wodowania kajaków.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − one =