RN
TwitterFacebook

Można już modlić się w Kaplicy Wieczystej Adoracji w ostrołęckiej farze [FOTO]

Jest to trzecia Kaplica Wieczystej Adoracji w diecezji łomżyńskiej. Te oprócz Ostrołęki, znajdują się już w Wyszkowie i Suchcicach. – To bardzo istotne wydarzenie w życiu parafian – mówił podczas uroczystości biskup Janusz Stepnowski. – Kaplica będzie służyła ludziom, którzy w każdym momencie będą mogli przyjść i porozmawiać z Jezusem Chrystusem. Mogą przynieść do Niego swoje prośby jak i podziękowania. To bardzo ważne, że będzie ona czynna całodobowo – dodaje biskup łomżyński.

Kaplicę uroczyście otwarto w niedzielę. Po procesji towarzyszącej Mszy świętej, Najświętszy Sakrament został przeniesiony na ołtarz Kaplicy Wieczystej Adoracji. Nabożeństwo odpustowe, któremu przewodniczył biskup Janusz Stepnowski było też jubileuszem 25-lecia kapłaństwa proboszcza Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, księdza Wiesława Białczaka.

Kaplica Wieczystej Adoracji w Ostrołęce powstała dzięki staraniom Dominika Białobrzeskiego z parafii NNMP w Ostrołęce. Dzięki konsultacjom z członkami wspólnoty ustalił, że będą w stanie zachować ciągłość adoracji Najświętszego Sakramentu.

Do dyżurów wciąż można się zgłaszać pod nr telefonu 502-371-882.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *