TwitterFacebook

MSCDN w Ostrołęce propaguje edukację regionalną [FOTO]

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ostrołęce zorganizowało konferencję dotyczącą lekcji o regionie w szkołach województwa mazowieckiego. Podczas spotkania poruszono temat „Lekcji o Mazowszu”.

Szukamy sposobu na to, abyśmy zawsze byli dumni z naszego regionu – mówi Janina Orzełowska, wicemarszałek województwa mazowieckiego. – Nasz region jest taki codzienny dla nas i zapominamy o tym, że jest tak piękny, tak ważny kulturowo i oprócz tego ma taką piękną historię. „Lekcje o Mazowszu” są takim wyrazem próby znalezienia sposobu na to aby zachęcić młodych ludzi do tego żeby z jednej strony poznawały Mazowsze, ale z drugiej strony też poznawały naszą historię – dodaje.

W poprzedniej I edycji konkursu samorządu województwa mazowieckiego nauczyciele z subregionu ostrołęckiego zgłosili sześć scenariuszy zajęć dotyczących regionu. Dwa z nich zostały nagrodzone. W trakcie konferencji udzielono też informacji dotyczących drugiej odsłony Lekcji o Mazowszu.

Do tegorocznego konkursu należy przygotować scenariusz zajęć z zakresu edukacji regionalnej i ten scenariusz ma pokazywać młodzieży jako region, który czerpie inspiracje do rozwoju ze swojej bogatej historii, dziedzictwa kulturowego. Scenariusz powinien w pełni przedstawiać specyfikę naszego regionu – mówi Magdalena Kielewicz-Kaczyńska z MSCDN w Ostrołęce.

Scenariusze nagrodzone w ramach I edycji konkursu opublikowano w specjalnej publikacji.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *