TwitterFacebook

Myszyniec: Żeby uniknąć kary zamienił się miejscami z pasażerką. Był pijany

Wyjątkową bezczelnością wykazał się 28-letni kierowca, którego wczoraj (26.01.) do kontroli zatrzymali policjanci. Mężczyzna po zatrzymaniu na oczach policjantów zamienił się miejscami ze swoją pasażerką. Okazało się, że był pijany. 

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w Myszyńcu. Policjanci kontrolujący bezpieczeństwo na terenie gminy zauważyli vw, którego styl jazdy wskazywał, że jego kierowca może być pijany. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli.

– Kierowca vw na widok radiowozu zatrzymał pojazd i na oczach interweniujących policjantów zamienił się miejscami z pasażerką. Szybko wyszło na jaw z jakiego powodu 28 – letni mieszkaniec naszego powiatu postanowił zrezygnować z dalszej jazdy, a za kierownicę posadził 20 – letnią także mieszkankę naszego powiatuinformuje podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. 

Od mężczyzny czuć było alkohol. Wynik badania trzeźwości wykazał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pasażerka pojazdu była trzeźwa i nie posiadała prawa jazdy.

Sprawdzenie danych mężczyzny w policyjnej bazie wykazało, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiada prawa jazdy. Te zostało mu zatrzymane w wakacje ubiegłego roku właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty dotyczące, m.in. jazdy w stanie nietrzeźwości i złamania sądowego zakazu. Auto, którym się poruszał zostało odholowane na policyjny parking.

Niewykluczone, że 20 – latka w przypadku składania fałszywych zeznać również poniesie odpowiedzialność karną.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym do 2 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

KMP Ostrołęka/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *