RN
TwitterFacebook

Nauka pantomimy w ostrołęckim klubie Oczko [FOTO]

Myśl, emocje i działanie to trzy kwestie, które w poniedziałkowe popołudnie (10.09) starali się opanować młodzi uczestnicy warsztatów w klubie Oczko.  Te przebiegały pod przewodnictwem aktora, mima i nauczyciela ruchu scenicznego Bartłomieja Ostapczuka. Zajęcia z teatru pantomimy mają pomóc artystom z Ostrołęckiej Sceny Autorskiej przygotować się do nadchodzącego festiwalu teatralnego INQUBATOR.

Według uczestników warsztatów, pantomina to jedna z trudniejszych sztuk teatralnych, ale każde zajęcia w klubie Oczko można połączyć z dobrą zabawą. – Nie dość, że dużo się uczymy, to również jest świetna atmosfera przez co dobrze się bawimy. Warsztaty nas na pewno bardzo dużo nauczyły, zawsze w Oczku pracowaliśmy nad słowem, a tutaj okazuje się, że ruch ma naprawdę wielkie znaczenie. Paradoksalnie moim zdaniem jest to najtrudniejsza forma teatru, bo nie używamy słowa – mówi uczestnik w projektu.

Jednym z efektów zajęć będzie spektakl, który zostanie odegrany przed ostrołęcką publicznością w najbliższą sobotę (15.09).

Rafał Ś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *