RN
TwitterFacebook

Niebezpiecznie na ulicy Słonecznej w Ostrołęce

Mieszkańcy domów przy ulicy Słonecznej w Ostrołęce nie mogą doczekać się chodnika. Obecnie trzeba tam chodzić ulicą. Ostrołęczanie uważają, że wybudowanie chodnika w tym miejscu to priorytet

– Codziennie drogą w kierunku Łęgu jeździ dużo samochodów, a my – piesi chodzimy ulicą. Jest to niebezpieczne, bo teraz zimą, to nawet nie można zejść na pobocze, bo leżą skarpy śniegu. Latem natomiast trzeba uciekać do rowu. Moje dzieci, codziennie chodzą jezdnią, żeby dotrzeć na przystanek, zawsze martwię się o nie czy nic im się nie stało – mówi jedna z mieszkanek ulicy Słonecznej.

Problem jest znany w Urzędzie Miasta. Planowanie remontu ulicy, rozpoczęto w ubiegłym roku. Jak mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy ostrołęckiego ratusza, o planie wsparcia inwestycji zapewniał wojewoda. – Remont części drogi, miał być sfinansowany ze środków tzw. funduszu klęskowego, ponieważ są to tereny zalewowe. Dokumenty w tej sprawie zostały złożone. Obecnie prowadzone są prace projektowe. Zostanie przeprowadzona całkowita przebudowa wraz z odwodnieniem terenu. Powstanie chodnik wraz ze ścieżka rowerową – powiedział portalowi wzasiegu.pl rzecznik Urzędu Miasta w Ostrołęce. Docelowe rozwiązanie poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.

Koszt inwestycji to blisko 1,7 miliona złotych. Jednocześnie planowana jest przebudowa skrzyżowania ulicy Stacha Konwy z drogą krajową w kierunku Olsztyna.

EN

1 komentarz

  1. zaza Odpowiedz

    12 lat czekaliśmy radni PISu i prezydent z tej opcji byli głusi, nie mogliśmy się doczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 2 =