TwitterFacebook

Nowa inicjatywa dla ostrołęckich seniorów

Ostrołęckie Centrum kultury wychodzi z kolejną inicjatywą dla seniorów. Już niedługo w kinie Jantar mieszczącym się w OCK organizowane będą seanse filmowe skierowane dla seniorów. Takiej propozycji w ostrołęckim kinie jeszcze nie było.

Mamy propozycję dla młodzieży, dzieci i osób nieco starszych, ale nie mieliśmy propozycji spędzania wolnego czasu dla seniorów w naszym kinie i stąd ten pomysł – mówi Bogdan Piątkowski, dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury –  Będzie to polegało na tym, że raz w miesiącu o godzinie 12 będziemy zapraszać starszych mieszkańców Ostrołęki do naszego kina po to aby obejrzeli filmy.

Filmy pokazywane podczas seansów będą dostosowane do seniorów. Będą oni mogli uczestniczyć w wyborze obrazów pokazywanych w ramach tej inicjatywy. Udział w projekcjach organizowanych w ramach kina dla seniorów będą całkowicie bezpłatne. Wejściówki będzie można uzyskać w kasie kina.

Jest to bardzo dobra inicjatywa. W Ostrołęce potrzebne są takie miejsca, gdzie można miło i kulturalnie spędzić czas – mówi pani Bożena seniorka z Ostrołęki.

Cały czas trwają prace nad repertuarem. Pierwsza projekcja w ramach kina dla seniora zaplanowana jest na 15 marca. Seanse odbywać się będą na mniejszej sali Kina Jantar. 

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *