RN
TwitterFacebook

Nowe połączenie kolejowe z Ostrołęki

Podróż z Ostrołęki do Olsztyna koleją? Taka sytuacja już niedługo może stać się codziennością. Przedstawiciele urzędu miasta z Ostrołęki wzięli udział w spotkaniu dotyczącym modernizacji linii kolejowej numer 35 relacji Ostrołęka – Chorzele.

– Nie partycypują w tym samorządy, więc my jesteśmy zainteresowani jako punkt startowy skąd będą mogły wyjeżdżać pociągi między innymi na lotnisko w Szymanach. Po wielu latach nastąpi przywrócenie połączenia Ostrołęka-Olsztyn – mówi Wojciech Dorobiński rzecznik Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Otwarcie połączenia kolejowego do Olsztyna ułatwi również mieszkańcom Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego podróżowanie koleją do Gdańska. Pomysł przywrócenia linii do Olsztyna spodobał się zapytanym przez naszego reportera, mieszkańcom miasta. – Myślę, że to dobry pomysł. Podejrzewam, że wiele osób z Ostrołęki będzie chciało studiować w Olsztynie. Myślę że to byłoby udogodnienie. Na pewno szybciej jechałoby się niż autobusem – uważa pani Renata.

Całkowity koszt inwestycji ma wynieść ponad 130 milionów złotych. Rozmowy na temat modernizacji linii są w zaawansowanym stadium. Prace związane z remontem najprawdopodobniej rozpoczną się w przyszłym roku.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven − 3 =