RN
TwitterFacebook

Nowe radiowozy w KMP w Ostrołęce

Dzisiaj na terenie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyło się uroczyste przekazanie nowych samochodów dla policjantów z ostrołęckiej komendy. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu lokalnych samorządów, które przeznaczyły na ten cel 50% potrzebnych środków. Druga część została sfinansowana z budżetu Komendy Głównej Policji. Widząc duże zaangażowanie lokalnych samorządów kierownictwo Polskiej Policji zakupiło videorejstraor , który będzie wykorzystywany do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Dziś o godzinie 10:00 na placu apelowym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce rozpoczęła się uroczystość przekazania nowych radiowozów na potrzeby funkcjonowania ostrołęckich policjantów.

W uroczystości wzięli udział: Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański, prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, starosta ostrołęcki  Stanisław Kubeł, burmistrz Myszyńca Bogdan Glinka,  wójt imin Goworowo Małgorzata Kulesza, wójt gminy Baranowo Henryk Toryfter, wójt gminy Lelis Stefan Prusik, wójt gminy Czerwin Ryszard Gocłowski, wójt gminy Łyse Jerzy Ksepka, wójt gminy Troszyn Edwin Mierzejewski, wójta gminy Kadzidło reprezentował komendant Ochotniczej Straży Pożarnej Zdzisław Parzych. Ponadto w uroczystości wzięli udział przedstawiciele kierownictwa ostrołęckiej komendy policji wraz z policjantami. 

Nowe radiowozy, to przede wszystkim  zwiększenie bezpieczeństwa  mieszkańców zarówno naszego miasta, jak i powiatu. Policyjne pojazdy w ciągu roku pokonują dystans nawet 100 tysięcy kilometrów, często z uwagi na charakter naszej służby  są one wykorzystywane w bardzo trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych. Dlatego bardzo ważne jest, aby były one sprawne, nowoczesne i np. jak te które mamy przed nami wyposażone w napęd na cztery koła, dzięki któremu możemy podejmować szybkie działania w stosunku do osób potrzebujących pilnie naszej pomocy nawet w trudno dostępnym terenie, mówimy to chociażby o poszukiwaniach zaginionych osób. 

Samochody zakupione zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych naszego miasta i powiatu , które w połowie finansowały przedsięwzięcie. Pozostała część środków pochodziła z budżetu Policji. Łączny koszt zakupionych pojazdów wyniósł 600 tysięcy złotych.

Przekazywane dziś  pojazdy to 4 ople mokka z napędem na wszystkie koła – trafią one  do policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu,  posterunku policji w Łysych, Kadzidle oraz Czerwina.

Kolejne pojazdy to dwa ople astry o mocy 200 koni mechanicznych. Jeden z nich  będzie wykorzystywany, m.in. przez policjantów z  zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii, którzy prowadzą corocznie około 2 tysięcy spotkań z dziećmi i młodzieżą przestrzegając ich przed różnego rodzaju zagrożeniami, Ci funkcjonariusze prowadzą swoje zadania na terenie całego miasta oraz powiatu ostrołęckiego.   Co ważne nowy pojazd jest także przystosowany do przewozu symulatora jazdy na motorowerze, dzięki któremu młode osoby mogą w sposób całkowicie bezpieczny sposób uczyć się bezpieczeństwa w ruchu drogowym, natomiast drugi opel trafi do pionu kryminalnego.

Jednak to nie wszystko, dzięki wsparciu ze strony lokalnych samorządów Komenda Główna Policji przeznaczyła 50 % potrzebnych środków na zakup kolejnych pojazdów. Takie działanie pozwoli na przekazanie jeszcze w tym roku i w na początku przyszłego trzech kolejnych radiowozów. Dwa z nich to pojazdy suzuki sx4 również z napędem na cztery koła  o mocy 140 koni mechanicznych, które  trafią do pionów kryminalnych, kolejny z pojazdów również zasili szeregi floty ostrołęckiej policji.   Łącznie wsparcie samorządów lokalnych pozwoliło na zakup 9 nowych pojazdów.

Widząc duże zaangażowanie lokalnych samorządów Kierownictwo Polskiej Policji w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i powiatu zakupiła nieoznakowany wideorejestrator z napędem na cztery koła o mocy 250 koni mechanicznych. Chcemy, aby dzięki niemu zmniejszyć liczbę wypadków drogowych, a także eliminować z ruchu drogowego kierowców, którym droga publiczna myśli się z torem wyścigowym.    Łącznie wsparcie samorządów lokalnych pozwoliło na zakup 9 nowych pojazdów. Videorejstrator został w całości sfinansowany ze środków Komendy Głównej Policji.

Proboszcz Parafii p.w. Zbawiciela Świata księdza dziekana Jan Świerad poświęcił nowe pojazdy służbowe.

W trakcie uroczystości Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański podziękował władzom samorządowym za okazane wsparcie i zrozumienie kwestii bezpieczeństwa naszych mieszkańców Ostrołęki, wręczając przy tym  symboliczne podziękowania. 

Podczas przekazania miał miejsce jeszcze jeden miły akcent, radny sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak przekazał ostrołęckiej drogówce dwa wózki służące do wykonywania pomiarów na miejscu wypadków drogowych, a także urządzenie alcoblow służące do badania trzeźwości,  z pewnością przekazany sprzęt przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa ,, na drodze”.

Po zakończeniu uroczystości nowe pojazdy wyruszyły w swoje pierwsze ,,służby” mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta i powiatu.  

Zakup  nowych radiowozów był możliwy dzięki wsparciu lokalnych samorządów. 

asp. Tomasz Żerański/red.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *