TwitterFacebook

Nowy czarny punkt na Narwi w Ostrołęce

Sześć nowych czarnych punktów powstanie na terenie województwa mazowieckiego. Ogłosił to podczas wczorajszej konferencji w Warszawie wicemarszałek Mazowsza Wiesław Raboszuk. Jedno z oznaczeń pojawi się również w Ostrołęce.

Lato zbliża się wielkimi krokami. Duża część z nas będzie spędzać upalne dni nad akwenami wodnymi. Tablice, które powstaną w nowych sześciu punktach mają informować o niebezpieczeństwie związanym z wejściem w tych miejscach do wody. Jak mówi Paweł Błasiak, prezes mazowieckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – na największe ryzyko narażone są dzieci.

– Najmłodszych powinno uczyć się o niebezpieczeństwie jeszcze w szkole. Kiedyś było to robione podczas nauki pływania. W tej chwili takich obowiązkowych zajęć w szkołach nie ma i to jest główny problem. Czarny punkt, to też straszak dla rodziców, którzy jak zobaczą taki znak, będą mogli zapobiec nieszczęściu – dodaje prezes WOPR.

Czarne punkty powstają w miejscach gdzie nie ma pozwolenia na kąpiel, lub kąpieliska są zamykane w pewnych godzinach z powodu braku obecności na miejscu ratownika. Nowe tablice ostrzegające staną w Warszawie oraz powiatach płońskim, wołomińskim i na rzece Narew w Ostrołęce. Razem z nowymi sześcioma punktami łącznie na Mazowszu będzie ich już 123.

Tablica z informacją o czarnym punkcie jest równoznaczna z zakazem kąpieli, ponieważ w oznakowanych miejscach doszło do utonięć. W zeszłym roku na terenie Mazowsza utonęło 68 osób – 27 kobiet, 41 mężczyzn i jedna osoba nieletnia.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *