RN
TwitterFacebook

Nowy prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik uroczyście zaprzysiężony [FOTO]

Dziś (22.11) zainaugurowano VIII kadencję Rady Miasta Ostrołęki. W sali konferencyjnej Urzędu Miasta, Łukasz Kulik został zaprzysiężony na prezydenta miasta. Przysięgę złożyło też 23 nowych radnych pięcioletniej kadencji.

Rotę ślubowania odczytał radny senior Ryszard Żukowski, który poprowadził inauguracyjną sesję. „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. Każdy z radnych wstając powiedział formułę: „Ślubuję”.

Po odebraniu zaświadczenia o wyborze na prezydenta, ślubowanie złożył też Łukasz Kulik. – Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta – ślubował nowy prezydent Ostrołęki.

Po części oficjalnej, radni przystąpili do pracy. Ważnym punktem I sesji, był wybór Prezydium Rady Miasta. W tym punkcie zgłoszono dwóch kandydatów na przewodniczącego rady. Byli to: Wojciech Zarzycki z komitetu „Nasza Ostrołęka” oraz Grzegorza Płocha z klubu „Prawo i Sprawiedliwość”. Po tajnym głosowaniu radni zdecydowali, że to Wojciech Zarzycki będzie pełnił obowiązki Przewodniczącego Rady Miasta przez najbliższe 5 lat. (uzyskując 12 głosów za i 8 przeciw. 3 głosy były nieważne). Wojciech Zarzycki w radzie miasta zasiada od czterech kadencji.

W kolejnym głosowaniu wybrano wiceprzewodniczących:

Jakuba Frydryka z komitetu „Bezpartyjne Miasto”, na którego głos oddało 17 radnych, przeciw głosowało 4, zaś 2 wstrzymało się od głosu.

Stanisława Szatanka z komitetu „Ostrołęka dla Wszystkich”na którego głos oddało 15 radnych, przeciw było 5 oraz 3 wstrzymało się od głosu. Dla obu kandydatów jest to pierwsza kadencja w samorządzie.

– Jestem zadowolony z wyboru radnych i liczę na dobrą współpracę – mówił Łukasz Kulik. – Będzie to pracowita kadencja, bo żaden z klubów nie uzyskał większości co oznacza, że nie może rządzić samodzielnie. Myślę, że nasza współpraca będzie układała się pomyślnie, na co szczerze liczę – dodaje.

Ostatnim z punktów obrad było podjęcie uchwały dotyczącej ustalenia wysokości wynagrodzenia prezydenta. Po burzliwej dyskusji radni zagłosowali jednomyślnie określając zarobki nowego włodarza Ostrołęki na poziomie ponad 10 tysięcy złotych.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *