RN
TwitterFacebook

Obchody Świeta Niepodległości w Ostrołęce [FOTO]

Ostrołęka uczciła rocznice odzyskania niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Pomordowanych w latach 1939-1945 Ofiar Terroru Hitlerowskiego. Podczas wydarzenia był obecny kpt. Franciszek Chrostowski, który pamięta jeszcze jak wyglądały obchody święta przed II wojną światową.

Paliliśmy ognisko, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Powiem, że pięknie to wyglądało. Radośnie przeżywało się tą chwilę. Bardzo radośnie – kpt. Franciszek Chrostowski.

Po złożeniu kwiatów mieszkańcy Ostrołęki wzięli udział w uroczystej Mszy świętej w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Przewodniczył jej Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski. Jak zaznaczył, przed 1918 rokiem walka o niepodległość była czymś, co łączyło ludzi.

Byli różni ludzie, mieli różne poglądy na wygląd naszego kraju – mówi biskup Janusz Stepnowski – Mimo to potrafili walczyć o to żeby Polska powstała. Jeszcze przed 1918 rokiem, kiedy trwała I wojna światowa były różne osobowości takie jak: Piłsudski, Daszyński, Dmowski. To zupełnie różne wizje państwa, ale jednak dla wspólnej sprawy potrafili usiąść przy wspólnym stole i każdy walczył o to, żeby ten kraj powstał.

W ramach obchodów Święta Niepodległości w Ostrołęce tradycyjnie zwołano też Uroczystą Sesje Rady Miasta. Podczas niej wręczono między innymi honorowe odznaki „Za zasługi dla Miasta Ostrołęki”.

W tym roku obchodzimy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *