RN
TwitterFacebook

Oddaj krew, jak oni oddali życie za Ojczyznę…

Dziś rozpoczyna się akcja „Oni oddali życie za Ojczyznę, TERAZ TY oddaj krew, uratuj życie i odbierz ryngraf”. To już czwarta edycja wydarzenia promującego honorowe krwiodawstwo i odwołującego się do pamięci o Żołnierzach Niezłomnych.

Trwa od dziś (26.02) do 11.03 br. Każdy, kto w dowolnej Stacji Krwiodawstwa na terenie całej Polski odda krew lub jej składniki (osocze, płytki krwi) i prześle potwierdzenie wpisując swoje imię i nazwisko oraz adres na stronie wydarzenia, weźmie udział w losowaniu jednego ze stu pamiątkowych Ryngrafów.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1821531731477952/

Tą, czwartą już Akcją chcemy oddać hołd wszystkim Żołnierzom Podziemia Niepodległościowego, którzy w walce niejednokrotnie kładli na Ołtarzu Ojczyzny wartość najcenniejszą – swoje życie… Chcemy zachęcić wszystkich w Naszej Ojczyźnie do oddania swojej krwi i uratowania życia…Bo walka o życie oraz niesienie pomocy, tym którzy jej potrzebują może przybierać różne formy. Taka walka codziennie prowadzona jest między innymi w szpitalach, na salach operacyjnych. Aby była skuteczna, potrzebna jest krew, lek który może ofiarować drugiemu każdy z nas. To lek, którego nie da się niczym zastąpić. Zwracamy się do wszystkich z apelem żeby przyłączyli się do krwiodawców honorowo oddających krew, zostali jednymi z nas, bo każda kropla krwi może uratować życie – piszą o akcji organizatorzy.

Jak zostać krwiodawcą wspólnie z GRH XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego „Mazowsze-Orzeł-Tęcza”?

Zgłaszając się do Stacji Krwiodawstwa trzeba mieć ukończone 18 lat, mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL.
To tak niewiele…wystarczy dobre serce, miłość do Ojczyzny i Narodu, dokument tożsamości i zgłoszenie się do najbliższej Stacji Krwiodawstwa.

Następnie za pomocą wydarzenia lub adresu email: oddajkrew@um.ostroleka.pl przesłać potwierdzenie na ulotce (można wydrukować ze strony) z imieniem, nazwiskiem i adresem z własnoręcznie dopisaną adnotacją „TERAZ JA ODDAJĘ KREW, RATUJE ŻYCIE”.

Każdy, kto prześle potwierdzenie oddania krwi lub jej składników weźmie udział w losowaniu jednego ze stu pamiątkowych posrebrzanych Ryngrafów Patriotycznych (repliki Ryngrafu mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”).

Nasz portal, Radio Nadzieja i Głos Katolicki są patronami medialnymi akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *