RN
TwitterFacebook

Ogólnopolska akcja „Pasy”

W całym kraju policjanci przeprowadzają akcję pn. „PASY”. Podczas tych działań funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone.

Stosowanie pasów przez kierującego i pasażerów znacznie zwiększa szanse przeżycia podczas wypadku drogowego.

Dlatego już jutro ostrołęccy policjanci włączą się w krajowe działania ,,Pasy”. Podczas tych działań funkcjonariusze sprawdzą czy kierujący oraz ich pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a także zwrócą szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.

Przypominamy , że zderzenie samochodu jadącego z prędkością 80 km/godz. ze stałą przeszkodą np. drzewem, słupem czy stojącą ciężarówką, jest niemal zawsze śmiertelne dla osób znajdujących się w samochodzie. Całkowicie bez szans jest osoba, która nie zapięła pasów bezpieczeństwa.

Podczas wypadku osoba podróżująca z tyłu, która nie zapięła pasów, może swoim ciężarem ciała, pomnożonym przez prędkość pojazdu, uderzyć tak mocno w przednie siedzenie samochodu, że złamie zagłówek lub wręcz cały fotel zabijając kierowcę albo pasażera z przodu.

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo nasze oraz naszych bliskich stosujmy się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa

 

asp. Tomasz Żerański KMP Ostrołęka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *