RN
TwitterFacebook

Okradły seniora „na przesyłkę”

Policjanci zwracają się do naszych czytelników z prośbą o stosowanie zasady ograniczonego zaufania podczas kontaktów z osobami obcymi. Wpuszczanie do domu obcych może narazić nas na utratę drogocennych rzeczy, bądź pieniędzy. Niestety wczoraj (14.05) przekonał się o tym senior z powiatu ostrołęckiego, który wpuścił do swojego domu pod pretekstem odbioru przesyłki obcą kobietę. Po jej wyjściu zauważył brak w portfelu kilku tysięcy złotych.

Około południa do drzwi samotnie mieszkającego 76-letniego mieszkańca gminy Kadzidło zapukały dwie kobiety. Według wstępnych ustaleń wykorzystując pretekst dostarczenia przesyłki jedna z nich weszła do środka domu, a druga czekała na nią w przedpokoju. Kobieta w wieku około 25-30 lat przedstawiła się, że jest z Urzędu Gminy. Senior zapłacił za przesyłkę 150 złotych, po czym kobiety opuściły jego posesję.

Po wizycie nieznajomego ,,gościa” 76-latek zauważył, że z jego portfela zostały skradzione pieniądze w kwocie około 3500 złotych.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą ostrołęccy policjanci.

Policjanci ostrzegają!

Po raz kolejny apelujemy do Państwa o zachowanie dużej dozy nieufności podczas kontaktów z osobami obcymi. Nigdy nie powinniśmy pozwalać na wejście do naszego domu, czy mieszkania obcym osobom bez względu na podawany przez nich pretekst.

Schemat działania sprawców jest podobny, często zdarza się też, że gdy właściciel wpuszcza obce osoby do mieszkania ,,gość” udając dobrze wychowanego puszcza przodem właścicieli domu.

Niestety powyższe zachowanie wynika jedynie z tego, aby właściciel nie mógł zamknąć drzwi na klucz. Wtedy osoba będąca w środku ,,zagaduje” właścicieli, a wspólnik sprawcy wykorzystując naszą nieuwagę w tym czasie plądruje nasz dom w poszukiwaniu drogocennych rzeczy.

Zwracamy się z prośbą także o ostrzeżenie przed takimi lub podobnymi sytuacjami Seniorów z naszych rodzin. Taka rozmową i przekazanie informacji jak trzeba zachować się w takiej sytuacji z pewnością pomoże uchronić się przed kradzieżą, czy też oszustwem.

Widząc podejrzane osoby jak najszybciej powinniśmy poinformować o tym policję zapamiętując przy tym jak najwięcej szczegółów co do wyglądu ewentualnych sprawców, auta jakim się poruszali, bądź też kierunku w którym się oddalili.

Zgłoszeń takich należy dokonywać bezpośrednio u dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu 29 – 760 – 14 – 24.

KMP w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *