RN
TwitterFacebook

Okradły seniorów w środku dnia. Uważajmy, kogo wpuszczamy do domu!

Policjanci przypominają o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania podczas kontaktów z osobami obcymi. Wpuszczanie do domu obcych osób może narazić nas na utratę drogocennych rzeczy, bądź pieniędzy. Niestety w miniony weekend przekonali się o tym seniorzy z powiatu ostrołęckiego, którzy wpuścili do swojego domu trzy obce kobiety. Pamiętajmy też, że nawet wtedy kiedy całą rodziną jesteśmy w domu, czy mieszkaniu zamykać drzwi na klucz.

Często pod różnymi pretekstami do naszych drzwi pukają obce osoby. Wpuszczanie ich do naszego domu za każdym razem wiąże się z ryzykiem. Powyższe może potwierdzić zdarzenie, które miało miejsce w miniony piątek na terenie powiatu ostrołęckiego.

O godzinie 9:00 do drzwi małżeństwa w wieku około 80-lat zapukały dwie kobiety. Wykorzystując pretekst zbiórki używanych ubrań weszły do środka domu.

Po kilku minutach rozmowy właściciel domu zobaczył wychodzącą z jego pokoju kolejną kobietę. Po opuszczeniu wszystkich kobiet terenu posesji Seniorzy zauważyli, że z ich ,,barku” zamkniętego na klucz skradziono pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą ostrołęccy policjanci.

Dlatego po raz kolejny policjanci apelują o zachowanie dużej dozy nieufności podczas kontaktów z osobami obcymi. Nigdy nie powinniśmy pozwalać na wejście do naszego domu, czy mieszkania obcym osobom bez względu na podawany przez nich pretekst.

Schemat działania sprawców jest podobny, gdy właściciel  wpuszcza obce osoby do mieszkania ,,gość” udając dobrze wychowanego puszcza przodem właścicieli domu.

Niestety powyższe zachowanie wynika jedynie z tego, aby właściciel nie mógł zamknąć drzwi na klucz. Wtedy osoba będąca w środku ,,zagaduje” właścicieli, a wspólnik sprawcy wykorzystując naszą nieuwagę w tym czasie plądruje nasz dom w poszukiwaniu drogocennych rzeczy.

Ostrzegajmy też przed takimi lub podobnymi sytuacjami seniorów z naszych rodzin.

KMP w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *