RN
TwitterFacebook

Opóźnia się oddanie do użytku ulicy Spacerowej [FOTO]

Drogowcy zakończyli już prace na ulicy Spacerowej w Ostrołęce. Mimo to władze miasta nie mogą jej otworzyć dla ruchu samochodów. O to, co spowodowało taką decyzje pytamy rzecznika Urzędu Miasta w Ostrołęce, Wojciecha Dorobińskiego.

– Pobraliśmy próbki, które daliśmy do sprawdzenia w niezależnym laboratorium. Okazało się, że nawierzchnia ścieralna nie spełnia wymogów związanych z tego typu nawierzchniami i obciążeniami jakimi ma być poddana – tłumaczy Wojciech Dorobiński.

Samorząd Ostrołęki zwrócił się do wykonawcy robót o wymianę nowo położonej nawierzchni. – Daliśmy wykonawcy na to czternaście dni. W tej chwili czekamy na dalsze kroki ze strony wykonawcy. Wiemy, że zamierza odwoływać się od naszego pisma. Jakie będą dalsze rozstrzygnięcia, zobaczymy po upłynięciu tego terminu – dodaje rzecznik prasowy urzędu.

Dopóki nawierzchnia nie zostanie naprawiona, Urząd Miasta w Ostrołęce nie odda ulicy spacerowej do użytku. Droga ma przejąć część ruchu, który do tej pory prowadzony był ulicą Farną, Szpitalną czy placem Bema. Spacerową docelowo mają poruszać się autobusy i samochody zaopatrujące miasto, nieprzekraczające w swojej masie dziesięciu ton.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen − seven =