RN
TwitterFacebook

Orszak Trzech Króli w Ostrołęce

Po raz szósty ulicami Ostrołęki przeszedł Orszak Trzech Króli. W największych miejskich jasełkach ulicznych wzięło udział kilka tysięcy osób. Hasłem tegorocznego orszaku były słowa Jana Pawła II: „Odnowi oblicze ziemi”, do którego nauczania nawiązywały scenariusze przygotowanych scenek.

Barwny korowód wyruszył spod kościoła Zbawiciela Świata, by dotrzeć do stajenki ustawionej przy hali im. Arkadiusza Gołasia, gdzie odbyła się msza święta. Trasa wiodła ulicami: Goworowską, Kopernika, Bogusławskiego, Traugutta i Kurpiowską. Po drodze uczestnicy mogli zobaczyć siedem scenek, za których przygotowanie odpowiadali uczniowie ostrołęckich szkół.

Jak co roku w orszaku wzięło udział wielu ostrołęczan. – Po raz szósty przyszedłem tu z żoną i córkami, i muszę przyznać, że w tym roku pogoda naprawdę dopisała – mówił jeden z uczestników korowodu.

Każdy orszak jest inny niż poprzedni, a chęć uczestnictwa w nim nie mija i co roku przychodzi bardzo dużo osób. Dzięki przyjaznej pogodzie, przyszło wielu rodziców z dziećmi – mówił Grzegorz Płocha, koordynator wydarzenia.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 2 =