RN
TwitterFacebook

Orszak Trzech Króli w Ostrołęce

Wiemy jak będzie wyglądał Orszak Trzech Króli w Ostrołęce. Organizatorzy przedsięwzięcia podczas konferencji prasowej przedstawili najważniejsze fakty dotyczące tegorocznej edycji wydarzenia. W tegorocznej edycji na pewno pojawia się akcenty patriotyczne.

6 stycznia, ruszając z orszakiem, podkreślimy stulecie odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Taki akcent się znajdzie w trakcie przemarszu orszaku. Nie będę go zdradzał, ale na pewno będzie można zobaczyć przepiękną wolną Polskę i marszałka Józefa Piłsudskiego na koniu w otoczeniu swoich ukochanych ułanów – mówi Grzegorz Płocha, wiceprezydent Ostrołęki.

Według ustaleń trasa ma być taka sama jak w latach poprzednich. Orszak wyruszy z parkingu znajdującego się przy kościele pod wezwaniem Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Przejdzie ulicami Goworowską, Mikołaja Kopernika, gen. Ludwika Bogusławskiego, Traugutta, Kurpiowską i wejdzie na plac znajdujący się przed halą im. Arkadiusza Gołasia.

Choć Istnieje obawa, że trasa będzie zmieniona. Część ulicy Goworowskiej od ronda płk Ryszarda Kuklińskiego w stronę kościoła pod wezwaniem Zbawiciela Świta nie jest przejezdna z powodu prac drogowo-budowlanych, prowadzonych przy galerii handlowej. Gdyby ekipom budowlanym nie udało się skończyć przed 6 stycznia Orszak, przejdzie ulicami Steyera, 11 listopada, Bogusławskiego i dalej według wcześniejszej podanej trasy.

Na trasie przemarszu Orszaku będzie można obejrzeć scenki przygotowane miedzy innymi przez Ostrołęckie Centrum kultury. Jednym z motywów będzie przebudzenie pasterzy. Przemarsz orszaku trzech króli w Ostrołęce zakończy Msza św. w Hali im. Arkadiusza Gołasia. Przewodniczył jej będzie biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

AB

1 komentarz

  1. m Odpowiedz

    “Przebudzenie pasterzy?”
    Jestem wzruszony!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × two =