RN
TwitterFacebook

Oryginalna lekcja WF-u w Ostrołęce [FOTO]

Teatr kształtować może człowieka nie tylko intelektualnie, ale i fizycznie. W ramach wydarzeń towarzyszących Festiwalowi Teatralnemu InQbator odbywają się Lekcje Kultury Fizycznej. Podczas nich młodzież poznaje najróżniejsze formy wyrazu artystycznego

Naszym celem jest zaprezentowanie formy artystycznej w przestrzeni publicznej – mówi Paulina Święcańska, jedna z osób prowadzących zajęcia – I używamy różnych technik wyrazu artystycznego, technik tanecznych. Miedzy innymi improwizacji, teatru fizycznego, ruchu autentycznego (…) Wplatamy też różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne korzystając z takich technik jak na przykład animal flow. Chodzi o to, żeby nie było tylko artystycznych rzeczy ponieważ dla młodzieży w tym wieku (14 lat), która nie miała z tym styczności, jest to trudna forma.

Paulinie Święcańskiej bardzo spodobała się także forma festiwalu. Według niej ciekawym pomysłem jest angażowanie lokalnej społeczności, która staję się częścią spektakli.

Lekcje Kultury fizycznej organizowane w ramach InQbatora przypadły do gustu młodzieży. Myślę, że to jest bardzo ciekawe doświadczenie, coś nowego – mówi Aleksandra, uczestniczka zajęć.

W tegorocznej edycji Lekcji Kultury Fizycznej biorą udział uczniowie z Zespołu Szkół nr 5. Projekt trwa od poniedziałku. Przez ten czas, prowadzący zajęcia Paulina Święcańska i Paweł Konior, przygotowują młodzież do występu finałowego, który nastąpi w trakcie trwania Festiwalu Teatralnego InQbator.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *