RN
TwitterFacebook

Ósmy Inqbator w Ostrołęce

Co raz mniej czasu pozostało do kolejnej edycji Festiwalu Teatralnego Inqbator w Ostrołęce. W wydziale Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miasta odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca to wydarzenie. Podczas niej przedstawiono program tegorocznego festiwalu.

Idea jest taka, żeby przybliżyć teatr, przybliżyć sztukę, ale też żeby animować, żeby wciągać ludzi w myślenie o kulturze – mówi Beata Polaczyńska dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury.

W tym roku Festiwal teatralny Inqbator, tak jak w latach poprzednich, bogaty będzie w różne wydarzenia teatralne. Widzowie będą mogli zobaczyć 18 różnych spektakli.

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem festiwalu w Ostrołęce odbywać się będą wydarzenia towarzyszące. Wśród nich będzie między innymi „duża przerwa”, czy Lekcja Kultury Fizycznej. Oprócz tego mieszkańcy miasta będą mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym i na napisanie recenzji.

W tym roku festiwal odbędzie się po raz ósmy. Jednak, jak wspominają jego organizatorzy, jego początki nie były łatwe.

Jeżeli chodzi o frekwencję i zainteresowanie ostrołęczan – nie było najlepiej. Nie zawsze nam też w tym pomagała pogoda. Natomiast myślę, że gdzieś od jakiś trzech lat ostrołęczanie, mówiąc w cudzysłowie, kupili tę imprezę i naprawdę świetnie reagują na nasze zaproszenia. My im w tym bardzo pomagamy dlatego, że nasza oferta jest na bardzo dobrym poziomie – mówi Bogdan Piątkowski, dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Oficjalne rozpoczęcie festiwalu odbędzie się 14 września. Wtedy to Inqbator zainauguruje parada ulicami miasta. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × four =