TwitterFacebook

Ostrołęccy lekarze ponownie walczą z odrą

Jest prawdopodobnie szósty przypadek odry w ostrołęckim szpitalu. Trafił tam kolejny pacjent z powiatu wyszkowskiego z podejrzeniem tej choroby. Informacje potwierdza Włodzimierz Kucharski, zastępca dyrektora Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce.

– Podejrzenie odry, wykryto u 5 osób z czego 3 zostały potwierdzone wynikami badań, a ten przypadek jest 6. Warto tu podkreślić, że jest to 3 pacjent z objawami choroby, który trafił do nas z terenu powiatu wyszkowskiego – mówi Włodzimierz Kucharski. Jak informuje dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie, obecny pacjent miał styczność z jego poprzednikiem, który trafił do szpitala w Ostrołęce z powodu podejrzenia odry. – Na pewno są to osoby ze sobą powiązane – potwierdza Beata Kiliańczyk-Szawłowska. Dyrektor wyszkowskiego sanepidu zapewnia, że robią wszystko, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby. Zachęca jednak przede wszystkim do szczepień. Jak wskazuje w powiecie wyszkowskim zaszczepionych przeciwko odrze jest 96,6 % mieszkańców.

W raz z pojawieniem się pierwszych przypadków tej choroby w szpitalu w Ostrołęce, dyrekcja wprowadziła obowiązkowe szczepienie przeciw odrze dla blisko 35 osób, które miały kontakt z zarażonymi pacjentami. Dyrekcja planuje jednak wprowadzić szczepienia ochronne dla pozostałej części personelu placówki. Docelowo ma być to nawet 400 osób.

Dyrekcja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce zapewniła w rozmowie z nami, że pacjentom oraz osobom odwiedzającym chorych nie grozi zarażenie odrą. Pacjenci są izolowani, bo w takich przypadkach wprowadzane są specjalne procedury bezpieczeństwa.

EN/mg/pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *