TwitterFacebook

Ostrołęcka obwodnica na liście zadań drogowych Ministerstwa Infrastruktury

Przy budowie drogi omijającej Ostrołękę zastosowany ma być prawdopodobnie wariant północny, czyli wpisujący się w drogę nr 53 Ostrołęka – Olsztyn i później przez Narew do nowej elektrowni aż do trasy Via Baltica pod Łomżę. 

W tym tygodniu w Ministerstwie Infrastruktury zapadły decyzję w sprawię realizacji zadań z zakresu rozpoczęcia, bądź kontynuacji prac przygotowawczych związanych z budową dróg krajowych oraz obwodnic. – To dobra wiadomość dla Ostrołęki, która znalazła się na tej liście, ułatwi to życie mieszkańcom miasta – mówi Jerzy Grabowski, przewodniczący Rady Miasta OstrołękiW marcu miasto odwiedził wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz i zapowiedział wówczas, że resort planuje przeznaczyć 10 milionów złotych na niezbędne prace przygotowawcze do projektu tej drogi.

7 sierpnia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził budowę obwodnicy Ostrołęki. Ta ma poprawić warunki podróżowania, bezpieczeństwa ruchu, wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta, poprawić jego płynność oraz przede wszystkim ograniczyć negatywne oddziaływanie drogi na środowisko i tereny przyległe. Prace przygotowawcze dotyczące inwestycji to długi proces. Mowa o szczegółowym opracowaniu studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego z elementami koncepcji programowej i szeregu badań archeologiczno-rozpoznawczych. Prace przygotowawcze potrwają do 2022 roku.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *