RN
TwitterFacebook

Ostrołęckie Morsy zakończyły sezon kąpielowy [FOTO]

Normalnie rozpocząłby się dopiero na przełomie maja i czerwca, oni mają już go za sobą. Ostrołęckie Morsy zakończyły sezon. Wydarzenie zorganizowano na plaży miejskiej, gdzie do wspólnej kąpieli zaproszono morsów z Łomży, Siemiatycz, Zambrowa, Ostrowi Mazowieckiej i Łysych.

Zdaniem uczestników, zanurzanie się w zimnej wodzie to same korzyści. – Poprawia samopoczucie, czuje się bardzo dobrze, uwalnia to ogromne ilości serotoniny – po prostu jestem szczęśliwy. Morsowanie pomaga na kręgosłup, ból wręcz ustępuje. Kąpie się już  kilka lat i robię to regularnie dwa razy w tygodniu i nie zapeszając, nie choruje – mówili zgodnie morsujący.

Wydarzenie rozpoczęto od biegu na dystansie 2 km, następnie była rozgrzewka i o godzinie 14:00 uczestnicy weszli do wody. Po kąpieli ostrołęcki nieformalny klub morsów, „Morsy Ostrołęka” przygotował dla wszystkich poczęstunek.

W Ostrołęce przygodę z tego typu kąpielami trwa od 2014 roku. Początkowo było kilka osób, obecnie jest już blisko 150. We wczorajszej wspólnej kąpieli wzięło udział blisko 200 osób.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *