RN
TwitterFacebook

Ostrołęczanie czytali na fortach Bema [FOTO]

Już po raz trzeci Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce włączyło się w „Narodowe Czytanie”. Gościem specjalnym sobotniej lektury na fortach Bema był Michał Piela, znany z serialu „Ojciec Mateusz”. Zaproszeni goście czytali „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego oraz „Myśl nowoczesnego Polaka” Romana Dmowskiego.

Spotkaniu towarzyszyły atrakcje. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności plastyczne i rozwiązywać łamigłówki. – Narodowemu czytaniu towarzyszyły warsztaty plastyczne. Robiliśmy wianuszki patriotyczne czy szklane domy, czyli witraże i karty, dzięki którym możemy poznać postać Stefana Żeromskiego – mówi uczestniczka warsztatów.

Zaproszeni goście zgodnie przyznali, że takie czytanie jest potrzebne i dobrze, że wymyślono taką inicjatywę. – Mi ta akcja trwająca od kilku lat bardzo się podoba. To bardzo dobra inicjatywa, która buduje tożsamość narodową. Ponadto zachęca całe społeczeństwo do czytania – mówi aktor Michał Piela.

Przypomnijmy, że Narodowe Czytanie to inicjatywa zapoczątkowana w 2012 roku przez prezydenta RP i objęta jest patronatem honorowym pary prezydenckiej.

Rafał Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *