RN
TwitterFacebook

Msza święta i kwiaty w hołdzie Żołnierzom Wyklętym [FOTO]

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Ostrołęce miało miejsce wiele uroczystości, między innymi przekazanie kluczy do Muzeum Żołnierzy Wyklętych z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Piotra Glińskiego.

W parafii pod wezwaniem świętego Antoniego Padewskiego w Ostrołęce tego dnia odprawiona została również Msza święta za poległych bohaterów. Podczas kazania ksiądz Łukasz Gołaszewski podkreślił znaczenie ofiary Żołnierzy Wyklętych dla naszego kraju. – Tacy bohaterowie byli potrzebni, ponieważ to dzięki nim mamy wolną Polskę. Tak jak Bóg jest potrzebny w naszym życiu w chwilach trudu, tak tacy bohaterowie są potrzebni w momentach ciężkich dla narodu i za ich poświęcenie należy im się wdzięczność – mówił ksiądz Gołaszewski. W nabożeństwie uczestniczyli między innymi poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Czartoryski i były prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski. Po Mszy świętej zgromadzeni udali się pod pomnik ofiar reżimu komunistycznego, mieszczący się na skwerku im. Lecha Kaczyńskiego, aby oddać hołd poległym bohaterom.

Mimo, że Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych dobiegł końca, w ostrołęckim muzeum poświęconym tym dzielnym mężom, jeszcze przez dwa dni będą trwały uroczystości upamiętniające ich poświęcenie.

Dziś (02.03) w siedzibie Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ulicy Traugutta 16 w Ostrołęce o godzinie 16:00 zaplanowano spotkanie z piosenką literacką Huberta Bojarskiego, powiązane klimatem z podziemia antykomunistycznego. Natomiast w niedzielę (03.03) o godzinie 17:00 wystąpi teatr „Nie teraz”, który zaprezentuje spektakl reżyserii Tomasza Żaka pt. „Wyklęci”. Przedstawienie ukazuje wartości jakimi kierowali się Żołnierze Wyklęci. W te dni dodatkowo można zwiedzać muzeum w godzinach od 12 do 16.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *