TwitterFacebook

Ostrołęczanie składają wnioski 500 Puls

Trwa przyjmowanie wniosków na nowy okres świadczeniowy programu Rodzina 500 Plus. Od 1 do 7 sierpnia mieszkańcy Mazowsza złożyli ponad 66 tysięcy takich pism.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce codziennie wpływa ponad sto wniosków – mówi Anna Jaczewska, kierownik działu świadczeń rodzinnych ostrołęckiego MOPR. Już w pierwszym dniu składania wniosków złożono ich aż 126. Wnioski przyjmujemy codziennie w siedzibie jednostki na ul. gen. Józefa Hallera 12. Dodatkowo uruchomiliśmy punkt przyjęć wniosków dla osób, które ubiegają się tylko o świadczenie 500 Plus.

W nowym okresie świadczeniowym programu Rodzina 500 Plus nastąpiło kilka istotnych zmian. Jedna z nich dotyczy osób samotnie wychowujących dziecko.

Świadczenie będzie przyznane dla osoby samotnie wychowującej dziecko, gdy będzie na to dziecko zasądzone świadczenie alimentacyjne od drugiego rodzica – dodaje Anna Jaczewska. Takie wnioski przyjmujemy, ale te osoby otrzymają od nas wezwanie, by w terminie trzech miesięcy przedstawić stosowny dokument z sądu.

Kolejna zmiana dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą w formie ryczałtu lub karty podatkowej. Wówczas muszą one wraz z wnioskiem złożyć zaświadczenie z Urzędu Skarbowego.

Wsparcie w ramach rządowego programu Rodzina 500 Plus jest ustalane na okres roku – od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku.

Osoby chcące zachować ciągłość w wypłacaniu świadczenia powinny złożyć wniosek do końca sierpnia.

Anna Sutuła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *