RN
TwitterFacebook

Ostrołęczanie uczcili Wniebowzięcie NMP i 100-lecie Bitwy Warszawskiej[FOTO]

Mieszkańcy Ostrołęki, jak co roku, 15 sierpnia oddali należny hołd. Z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz 100-lecia Bitwy Warszawskiej odbyły się uroczystości podtrzymujące tradycję. Jednak to nie koniec obchodów.

Pierwszym punktem uroczystości było złożenie kwiatów na cmentarzu parafialnym w Ostrołęce. O 9:30 zebrały się tam delegacje z przedstawicielami władz miasta oraz radnymi. Następnie, o 10 w kościele pw. Zbawiciela Świata, w intencji żołnierzy oraz aby, uczcić Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny odbyła się uroczysta msza święta. Homilię głosił ks. kan. Jan Świerad, który zaznaczył istotę Bitwy Warszawskiej, która odbyła się 100 lat temu.

– Gdzie byśmy byli i czy byśmy byli, gdybyśmy wtedy w 1920 roku, tamtą wojnę przegrali? Gdyby bolszewicki sierp i młot pokonał polskiego białego orła. Gdzie byśmy byli? Nie tylko my, ale także i Europa? – mówił podczas homilii proboszcz parafii Zbawiciela Świata.

W planach na dziś jest jeszcze patriotyczny koncert na scenie przy D. H. „Kupiec”, który zagra Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Początek o 16. Jutro w tym samym miejscu o 19 wystąpi Ostrołęcki Chór Kameralny, który zagra koncert pn. „Muzyka Pamięci”. 

Poniżej zdjęcia z mszy świętej w kościele pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *