RN
TwitterFacebook

Ostrołęczanka z medalami Mistrzostw Świata Weteranów w Toruniu

Ewa Bartosik zdobyła dwa medale w halowych Mistrzostwach Świata Weteranów w kategorii masters. To 68-letnia reprezentantka Ostrołęckiego Klubu Lekkoatletycznego, która wystartowała w trzech konkurencjach zdobywając srebro i brąz .

Ewa Bartosik rozpoczęła swoja sportową przygodę w Ostrowi Mazowieckiej w wojskowym klubie „Sokół”. – Po ukończeniu szkoły średniej na imprezie sportowej rozgrywanej w Otwocku, zwróciła na siebie uwagę przedstawicieli tamtejszego klubu, OKS Otwock. Nie zastanawiając się długo, lekkoatletka przyjęła ofertę klubu i przeniosła się do Otwocka. Kolejnym miastem, była Ostrołęka tu zaproponowano jej prace, mieszkanie i została do dziś. Sport był zawsze moim hobby – powiedziała Ewa Bartosik.

Zawodniczka obecnie trenuje pod okiem Bartosza Witkowskiego. Reprezentantka Ostrołęki wystartowała w halowych Mistrzostwach Świata Weteranów organizowanych w Toruniu (24-30.03) w trzech konkurencjach (skok w dal, bieg na 60 m i trójskok). W biegu na 60 metrów uzyskała czas 9.49 s zdobywając trzecie miejsce i stając na podium. Rywalizacja trwała do końca. – W eliminacjach byłam czwarta i tu tylko doświadczenie sportowe, dało mi siłę na wyprzedzenie reprezentantki Norwegi o zaledwie 0,03 sekundy – dodała.

Zdecydowanie lepiej układała się rywalizacja w trójskoku. Od początku konkursu ostrołęczanka była w czołówce. W ostatniej próbie z trzeciego miejsca awansowała na drugą pozycję ze skokiem na odległość 8.30 m zdobywając srebrny medal.

Ewa Bartosik opowie o Mistrzostwach Świata Weteranów, o przygotowaniu oraz zmaganiach na międzynarodowej imprezie już w najbliższy piątek (5.04) na antenie Radia Nadzieja. „Sportowy Piątek” o godzinie 10:40.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *