TwitterFacebook

Ostrołęka: 100-lecie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci [FOTO]

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci już od 100 lat pomaga najmłodszym. Wczoraj (16.12.) w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala i podsumowanie działalności. Nie zabrakło również nagród oraz artystycznych występów.

Od 1919 roku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci pomaga najmłodszym. Pod ich opiekę trafiają między innymi dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i z problemami uzależnień. W Ostrołęce działa od 1975 roku. W mieście i okolicach są 4 placówki towarzystwa, do których codziennie przychodzi 120 dzieci.

– Na wyróżnienia przez te wszystkie lata pracowała ogromna ilość ludzi. Działaczom bardzo gratuluje i dziękuje za to, że przez ten czas zarażali nas takimi dobrymi emocjami – mówiła Hanna Grądzka, prezes TPD w Ostrołęce.

Podczas uroczystych obchodów 100-lecia Towarzystwo zostało odznaczone medalem Pro Masovia, które przyznawane jest za dokonania przyczyniające się do lepszej sytuacji województwa mazowieckiego.

– Bardzo się cieszę z takiego podziękowania. Każde z nich zawsze motywuje do jeszcze większego dziania nowszych inicjatyw, żeby dzieciństwo najmłodszych było jak najlepsze – mówiła Hanna Grądzka.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *