TwitterFacebook

Ostrołęka: 23-latek groził, że zabije matkę

Wczoraj ostrołęccy policjanci zostali wezwani do domowej awantury. Na miejscu okazało się, że 23-latek nożem groził swojej matce i obecnemu w mieszkaniu mężczyźnie. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 stycznia. Około godziny 20 funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który wszczął awanturę domową i groził swojej matce. Policjanci, którzy przybyli na miejsce od domowników dowiedzieli się, że agresor groził im nożem. 

– Osoby oświadczyły, że 23-latek podczas awantury domowej chwycił za nóż i zaczął grozić swojej matce oraz mężczyźnie pozbawieniem życia. Ponadto młody mężczyzną był bardzo pobudzony i zachowywał się agresywnie. W związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia członków rodziny ostrołęczanin został obezwładniony i osadzony w policyjnym areszcie – informuje KMP w Ostrołęce.

Mężczyzna usłyszy dwa zarzuty – jeden dotyczący znęcania, a drugi gróźb karalnych. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będą policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego pod nadzorem prokuratora.

Policja apeluje: 

Nie bądźmy obojętni na tego rodzaju problem społeczny. Jeden telefon może przerwać dramat, który trwa w danej rodzinie od wielu lat. Nie myślmy że zrobi za nas to ktoś inny i reagujmy za każdym razem kiedy mamy podejrzenie tego rodzaju przestępstwa. Każda rodzina zagrożona przemocą domowa pozostaje od momentu ujawnienia tego faktu w zakresie zainteresowania dzielnicowego, który jest zobowiązany do regularnego odwiedzania rodziny i w razie potrzeby stałej współpracy z pozapolicyjnymi instytucjami pomocowymi.

MŚ/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *