RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. 250 tysięcy złotych na szpital do walki z koronawirusem? Decyzję podejmą radni na nadzwyczajnej sesji

Ćwierć miliona złotych z miejskiego budżetu może trafić do szpitala w Ostrołęce na walkę z koronawirusem. Ta sprawa będzie jedynym punktem zwołanej na dziś (16.03) nadzwyczajnej sesji rady miasta. 

Do 15 marca ostrołęcki szpital miał zwiększyć liczbę miejsc na ewentualnych pacjentów zakażonych koronawirusem. Taką decyzję podjął wojewoda mazowiecki. W sytuacji, gdy placówka będzie musiała się mierzyć z COVID-19, z pomocną dłonią chce wyjść również miasto.

– Z informacji, które uzyskaliśmy w Urzędzie Miasta, dotacja miałaby zostać przeznaczona przede wszystkim na zakup materiałów do przeciwdziałania COVID-19. Chodzi głównie o zakup jakiegoś drobnego sprzętu medycznego, głównie jednorazowego użytku. Skafandry, gogle, maski i chociażby płyny dezynfekcyjne, których trzeba teraz na prawdę dużo stosować – mówił w rozmowie z Radiem Nadzieja radny Paweł Niewiadomski.

Radny twierdzi, że do rady nie docierają informacje o tym, że w ostrołęckiej placówce brakuje takiego wyposażenia. Chodzi bardziej o dmuchanie na zimne.

– W takich sytuacjach lepiej podejmować działania prewencyjne. Gdyby doszło do sytuacji, że w szpitalu pojawiłyby się osoby z podejrzeniem koronawirusa, czy już zakażone, wtedy lepiej, gdyby te środki, na które ma zostać przekazana dotacja już w tym szpitalu się znajdowały – dodaje Niewiadomski.

Nadzwyczajna sesja rady miasta w sprawie przekazania szpitalowi 250 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem rozpocznie się dziś o godzinie 16.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine − eight =