RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: 29 mandatów po kontroli ciężarówek i busów

Praca kierowców i przewoźników obsługujących przejazdy pasażerskie to duża odpowiedzialność. Na ich barkach spoczywa zdrowie, a nawet życie osób podróżujących, dlatego potrzebny jest rozsądek ale i kontrola przewoźników. Działania Truck&Bus przeprowadzone ostatnio przez policję, miały na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób.

W akcji kontrolo-prewencyjnej wzięli udział funkcjonariusze policji z całej Polski. W ramach prowadzonych czynności policjanci sprawdzali stan techniczny i wyposażenie pojazdów, sposób przewożenia ładunków oraz czy kierujący przestrzegają przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. Dodatkowo funkcjonariusze podczas działań sprawdzali, czy pojazdami wykonującymi przewóz drogowy nie podróżuje większa liczba pasażerów niż ta wskazana w dowodzie rejestracyjnym. Losowo badany był również stan trzeźwości kierowców.

W działaniach brali udział również Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrołęckiej Komendy Policji. – W ramach 39 kontroli jakie zostały przeprowadzone na samochodach ciężarowych i dostawczych w Ostrołęce ujawniono pewne nieprawidłowości. W 3 przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego pojazdu. Funkcjonariusze nałożyli łącznie 29 mandatów karnych kredytowanych, w tym 13 z nich dotyczyło przekroczenia przez kierowców dopuszczalnej prędkości. Zastosowane zostały również 4 pouczenie i w tych przypadkach zostaną skierowane do sądu wnioski o ukaranie, gdyż kierowcy nie zgodzili się z decyzją policjanta – mówi aspirant Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Działania pod hasłem „Truck&Bus” koordynowane były przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL (European Traffic Police Network) – międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje ruchu drogowego.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *