RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Akt oskarżenia dla 37-latka, który doprowadził do śmierci dwóch osób

8 lat pozbawienia wolności i 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi 37-letniemu Wiesławowi K., który 17 sierpnia 2018 roku spowodował wypadek, w którym zginęły dwie osoby. Do zdarzenia doszło w miejscowości Chudek na drodze do Obierwi.

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zakończyła śledztwo w tej sprawie i skierowała akt oskarżenia. W zdarzeniu śmierć na miejscu ponieśli Ireneusz S. i Ryszard S., natomiast kierowca Forda Transit, Wiesław K. odniósł obrażenia ciała skutkujące rozstrojem zdrowia na okres powyżej 7 dni. Przyczyną wypadku miała być nadmierna prędkość.

Oskarżony, mimo oznaczeń drogowych informujących o drodze z ostrymi zakrętami, prowadził samochód z prędkością około 100 km/h. Oprócz tego, pomimo braku dostatecznej widoczności na drodze, podjął manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego, który miał bardzo wysoko załadowane dwie przyczepy – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Edyta Łukasiewicz

Mężczyzna doprowadził tym do zderzenia z jadącym z naprzeciwka Mercedesem Benz, wskutek czego zginęło dwóch pasażerów oskarżonego. Wiesław K. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Wyjaśnił, że prowadził pojazd z prędkością 80-90 km/h i kiedy zobaczył naczepy ciągnikowe nie mógł on już zatrzymać swojego pojazdu. By uniknąć zderzenia z nimi, zdaniem oskarżonego, podjął on bardzo właściwą decyzję o wyprzedzeniu tych naczep i ciągnika i zmienił pas ruchu – dodaje Łukasiewicz.

Podczas zdarzenia 37-letni Wiesław K. był trzeźwy. O wysokości jego kary zadecyduje Sąd Rejonowy w Ostrołęce.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *