RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Awantura domowa z nielegalną bronią w tle. Sprawę wyjaśnia prokuratura

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo w przeciwko 47-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucono popełnienie dwóch przestępstw, tj. posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia oraz znęcania psychicznego i fizycznego nad żoną i córką przez okres ponad 5 lat. Grozi mu kara do 8 lat więzienia. 

Jak ustalono w toku postępowania podejrzany w dniu 13 czerwca 2020 r. w mieszkaniu zajmowanym wspólnie z rodziną, wszczął awanturę domową, podczas której szarpał żonę, dusił ją oraz groził jej pozbawieniem życia trzymając w ręku bagnet. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w mieszkaniu zabezpieczyli należący do Jarosława S. granat bojowy F1 oraz 62 sztuki amunicji różnego rodzaju i kalibru. Z bloku mieszkalnego ewakuowano 11 osób. Jarosław S. został zatrzymany.

– 15 czerwca w Prokuraturze Rejonowej  w Ostrołęce przeprowadzono czynności z udziałem Jarosława S. Podczas przesłuchania podejrzany jedynie częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wobec sprawcy zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi, dozoru policji oraz zakazu zbliżania się do żony i córki na odległość mniejszą niż 20 metrów – mówi Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

47-latkowi za zarzucane mu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four + nineteen =