RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Studia pielęgniarskie na miejscu? Prezydent podpisał list intencyjny

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik podpisał dziś (2.06.) z marszałkiem Mazowsza Adamem Struzikiem, członkiem zarządu województwa mazowieckiego Elżbietą Lanc i rektorem Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach dr hab. Tamarą Zacharek list intencyjny w sprawie uruchomienia kształcenia na kierunku pielęgniarstwo.

Dziś mamy ten moment, kiedy wraca szkolnictwo zawodowe do Ostrołęki, na kierunku pielęgniarstwo, na które jest ogromne zapotrzebowanie. Udowadniamy, że miasto wspólnie z sejmikiem województwa jest w stanie wypracować takie porozumienia, które dadzą dużo dobrego mieszkańcom – mówił prezydent Łukasz Kulik.

Prezydent podkreślił również, że miasto realizuje program teleopieki seniorów i będzie dążyło do dalszego rozwoju kierunku asystenta opieki osób starszych.

Zainicjowana współpraca pozwoli uruchomić nowy kierunek już w roku akademickim 2020/2021. Będą to studia I stopnia. Początkowo część zajęć będzie się odbywała w Siedlcach, część w Ostrołęce w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Studenci z miasta i okolic będą mogli odbywać część praktyczną w ostrołęckim szpitalu.

Prezydent Miasta Ostrołęka ufunduje stypendia na pokrycie kosztów pobytu w akademiku dla 30 studentów/studentek z terenu Ostrołęki w roku akademickim 2020/2021 oraz sfinansuje odzież medyczną (fartuchy). W dalszej perspektywie władze miasta będą dążyć do utworzenia w Ostrołęce Filii Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach.

UM Ostrołęka/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *