RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Będzie projekt obwodnicy. Umowa została już podpisana [FOTO]

Obwodnica Ostrołęki ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 53. Umowa na jej projekt została już podpisana. Efekty poznamy w ciągu 35 miesięcy.

Ta obwodnica to inwestycja, która pozwoli usystematyzować kwestie transportowe wokół Ostrołęki – mówi Jarosław Wąsowski, pełniący obowiązki dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. – Studium techniczno-ekonomiczne pozwoli przeanalizować wszystkie możliwości i powiązania z pozostałą siecią dróg tak, aby ten wariant był optymalny.

Efektem prac będzie uzyskanie decyzji środowiskowej i wykazanie jednego z wariantów obwodnicy Ostrołęki oraz stworzenie wstępnego projektu. To kluczowa inwestycja dla miasta, jak i dla całego regionu, bo rozwiąże ona problem komunikacyjny i ułatwi przejazd.

Problem komunikacyjny dotyczy dużego ruchu lokalnego i tranzytowego, który w godzinach wzmożonego ruchu powoduje korkowanie się miasta, jak i dróg przejazdowych – mówił Starosta Powiatu Ostrołęckiego Stanisław Kubeł.Jeśli udałoby się przekierować 30% pojazdów na obwodnice między drogami krajowymi 53 a 61 to problem w jakimś stopniu udałoby się rozwiązać.

Wartość umowy to niespełna 3 miliony złotych. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane jest na 2025 rok i potrwać ma dwa lat.

SK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *