RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Bezdomne zwierzęta mają swoje miejsce na Osiedlu Starosty Kosa

Bezpańskie czworonogi na Osiedlu Starosty Kosa w Ostrołęce mają się gdzie podziać. Mieszkańcy poprzez zbiórkę internetową zafundowali zwierzętom budki, w których będą mogły schować się w zimę. Pomysł zainspirował już inne miasta.

Z inicjatywą wyszedł Bartosz Śnieciński, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki oraz przewodniczący Rady Osiedla Starosty Kosa. Pomysł podpatrzył u innych miast, ale jak twierdzi budżet osiedla nie pozwalał na szybką realizację.

– Najlepiej zaczynać od dołu. Postanowiłem więc zorganizować zbiórkę internetową na ten cel. Budżety Rad Osiedli nie są takie duże. Wydać 500 złotych na budkę nie jest łatwo. W przeciągu dwóch dni cel został zrealizowany i tak naprawdę teraz te budki składam. Dwie z nich zostały postawione. Liczymy, że pomysł zostanie pozytywnie przyjęty nie tylko przez mieszkańców, ale i przez zwierzaki – mówił w rozmowie z Radiem Nadzieja Bartosz Śnieciński.

Obok każdej z budek stoi miska, do której mieszkańcy mogą wsypać karmę dla zwierząt. Pomysł rzeczywiście został przyjęty pozytywnie. Spytani przez nas ostrołęczanie chwalili inicjatywę i twierdzili, że tego typu działania są potrzebne w mieście.

Myślę, że wszędzie takie budki są potrzebne. U mnie na osiedlu dokarmiane są kotki i często wchodzą do piwnic. Uważam, że lepiej, żeby miały takie miejsce na zewnątrz niż plątały się po piwnicach – mówi jedna z ostrołęczanek.

Budki dla bezdomnych zwierząt w Ostrołęce zauważone zostały również przez inne miasta, tj. Wrocław i Żary. Tamtejsi mieszkańcy udostępnili na portalach społecznościowych zdjęcia ostrołęckich budek, zachęcając władze do udziału w akcji. Inicjatywa ma również zostać poruszona na kolejnej sesji Rady Osiedla Dzieci Polskich w Ostrołęce.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *