RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Brakuje personelu w stacjonarnym, a powstaje jeszcze tymczasowy

W szpitalu brakuje lekarzy i pielęgniarek. 1/4 personelu z różnych powodów nie przychodzi do pracy. Pozostali zmuszeni są do nadgodzin. Nie zwalniamy tempa, choć sytuacja jest na prawdę trudna – mówi Wojciech Krzyżanowski, zastępca dyrektora Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce.

– To nie tylko jest kwestia lekarzy, ale całego personelu: lekarzy, pielęgniarek, personelu pomocniczego, diagnostycznego. Laboratorium pracuje na pełnych obrotach, tak samo diagnostyka obrazowa, tomografia, rentgen, USG. Wszyscy pracownicy pracują, dając z siebie wszystko – mówi zastępca dyrektora. Jednak problemy te mogą być większe, bo dodatkowym utrudnieniem będzie prawdopodobnie powstająca obok Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce, placówka tymczasowa.

– To też obciąża w pewnym stopniu nas. Jesteśmy tym zapleczem, które wspomaga budowę tego szpitala, więc mamy w związku z tym dużo pracy, cały personel jest mocno obciążony. Plus dochodzi do tego to, że część pracowników jest chorych, jest na zwolnieniach więc mamy mniej kadr – tłumaczy Wojciech Krzyżanowski.

Na tę chwilę w ostrołęckim szpitalu do stuprocentowej obsady szpitala brakuje około 140-stu osób. Tymczasem zakończył się pierwszy etap budowy szpitala tymczasowego w Płocku. Placówka powstaje na terenie Centrum Badawczo Rozwojowego. O pracach poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Szpital składa się z kontenerów medycznych, które są łączone w szpital modułowy. Placówka, podobnie jak ta ostrołęcka ma liczyć około 200 łóżek. Trwa tam już rekrutacja personelu. Jak dotąd udało się skompletować połowę potrzebnej załogi.

mś/pz/iar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 3 =