RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Budowa Elektrowni C tylko zgodnie ze strategią PKN Orlen

Prezes PKN Orlen podtrzymuje słowa o kontynuacji budowy nowej elektrowni w Ostrołęce. Jak czytamy w najnowszym komunikacie spółki inwestycja będzie kontynuowana, jednak pod warunkiem, że będzie się opierać na gazie. 

O tym, że Orlen, po przejęciu Energii chce kontynuować budowę Elektrowni C pisaliśmy już w naszym serwisie. Dziś, 19 maja, spółka wydała komunikat, w którym zaznacza, że wstępne założenia będą musiały zostać zmienione.

– Zarząd Energa SA („Emitent”) informuje, że w dniu 19 maja 2020 roku otrzymał od PKN ORLEN S.A. („PKN ORLEN”), większościowego akcjonariusza Emitenta, deklarację wstępnej gotowości bezpośredniego zaangażowania finansowego w inwestycję obejmującą budowę bloku energetycznego realizowaną przez spółkę Elektrownia Ostrołęka sp. z o.o. („Inwestycja”). Deklaracja jest odpowiedzią na zapytanie Emitenta skierowane do PKN ORLEN i została złożona wyłącznie pod warunkiem zmiany założeń technologicznych dla Inwestycji na technologię opartą na paliwie gazowym, co jest jednym ze scenariuszy rozważanych w ramach analiz, o których Emitent informował w raportach bieżących nr 8/2020 z 13 lutego 2020 roku, nr 11/2020 z 23 lutego 2020 roku oraz nr 38/2020 z 7 maja 2020 roku.
Ponadto PKN ORLEN zadeklarował swoją gotowość do rozmów z udziałowcami spółki Elektrownia Ostrołęka sp. z o.o., czyli Energa SA i Enea SA, co do formy, zakresu i sposobu ww. zaangażowania. – czytamy w najnowszym komunikacie.

Do sprawy odniósł się również na swoim profilu na facebooku prezes Orlenu.

Wszystkie projekty, które realizujemy muszą mieć uzasadnienie biznesowe i wzmacniać naszą konkurencyjność. Inwestycja w…

Opublikowany przez Daniela Obajtka Wtorek, 19 maja 2020

Przypomnijmy, że robotnicy opuścili plac budowy Elektrowni Ostrołęka C 15 lutego br.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *