RN
TwitterFacebook

Ostrołęka. Chciał kupić telefon, stracił pieniądze

465 złotych stracił 39-letni mieszkaniec Ostrołęki, który chciał kupić telefon za pośrednictwem serwisu aukcyjnego. Policja apeluje o ostrożność przy tego typu transakcjach.

Zgłoszenie o oszustwie dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał w środę, 17 lipca. Zgłaszający, 39- letni ostrołęczanin, oświadczył, że za pośrednictwem portalu aukcyjnego postanowił kupić telefon komórkowy za kwotę 465 złotych. W tym celu na konto osoby sprzedającej wpłacił całą kwotę za kupiony przedmiot

Jednak do chwili obecnej, pomimo upływu terminu przysłania przedmiotu, mężczyzna nie otrzymał zamówionego towaru, ani zwrotu gotówki, a kontakt z osobą sprzedającą dwa dni po wpłacie pieniędzy „się urwał”. Sprawą zajmują się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ostrołęckiej komendy.

Jeśli chodzi o zakupy „w sieci”, to zawsze powinniśmy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Zwracajmy też uwagę, czy sklep podaje swój adres i numer telefonu. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zadzwonić do takiego sklepu. Podczas tego rodzaju zakupów najbezpieczniejszą forma płatności będzie ,,za pobraniem” informuje asp. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Znajdując, nawet znaną nam dobrze firmę sprawdźmy dokładnie jej dane, czy np. numer nip, czy numer konta na które mamy przelać gotówkę jest taki sam, jak na oficjalnej stronie danej firmy. Często oszuści podszywają się pod znane marki, czy witryny zmieniając jednak np. numer konta na które ma być przelana gotówka.

W dalszym ciągu jedna z najbardziej bezpiecznych form płatności za dany towar będzie ta ,,za pobraniem”.

KMP w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *