RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Czy miasto czeka audyt energetyczny? Tego chce prezydent

Ostrołękę czeka audyt energetyczny? Podczas XXV sesji Rady Miasta Ostrołęki prezydent Łukasz Kulik zapowiedział, że chce dokładnie przyjrzeć się miejskim latarniom oraz zużyciu prądu w szkołach. Dokonanie takiej kontroli wiązałoby się z wymianą oświetlenia.

– Kilka tygodni temu miałem okazje rozmawiać z przewodniczącym rady miasta oraz z jednym z dyrektorów szkół na temat zamontowania oświetlenia LED w tej placówcemówił Łukasz Kulik, prezydent Ostrołęki.Uważam, że jest to kierunek, w którym pójdziemy. Tylko musimy się do tego przygotować całościowo, we wszystkich szkołach. Jest to zadanie na ogromną skalę, ale patrząc na rosnące ceny prądu, miasto musi to zrobić.

Prezydent Ostrołęki poinformował również że środki na wymianę oświetlenia szkół miałyby pochodzić z Mazowieckiej Agencji Energetycznej:

– Ta otóż agencja oferuje pożyczki nawet do 10 milionów złotych na realizacje tego typu zadań. Mamy ewentualne możliwości pozyskania dofinansowania i wykonamy audyt. To my w ten projekt szybciej niż niektórym się wydaje, wejdziemy.

Audyt energetyczny miałby odbyć się w tym roku i potrwać około trzech miesięcy.

SK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *