TwitterFacebook

Ostrołęka: debata na temat rozwoju Mazowsza

Samorząd województwa mazowieckiego prowadzi debaty na temat kierunków rozwoju Mazowsza. Wczoraj (11.06) marszałek Adam Struzik wraz z wicemarszałek Elżbietą Lanc zawitali do Ostrołęki. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej bezpośrednio przez debatą podsumowali między innymi ostatnie 20 lat rozwoju subregionu ostrołęckiego. 

Ponad 970 milionów złotych z samorządu województwa mazowieckiego zostało przekazane na rzecz inwestycji. Miliard sześćset pochodziło z pieniędzy z Unii Europejskiej. To były znaczące środki przekazane na budowę dróg. Drugim segmentem naszej aktywności była ochrona zdrowia. Ponad pięćset milionów złotych trafiło do szpitala wojewódzkiego w Ostrołęce – mówiła Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

W trakcie konferencji prasowej wymienioną też cele na kolejne lata. Jednym z nich jest doprowadzenie do dalszego rozwoju subregionów

W dalszym ciągu musimy stawiać na rozwój infrastruktury, w tym infrastruktury drogowej, zwłaszcza drogi lokalne, ale też w dalszym ciągu drogi wojewódzkie. Oczywiście też te drogi, które są w kontrakcie wojewódzki, terytorialnym. Ważne są też połączenia kolejowe, ważne jest też wsparcie dla rozwoju stref aktywności gospodarczej – mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Do tej pory o kierunkach rozwoju województwa mazowieckiego dyskutowano już w Siedlcach, Płocku, Radomiu i Ciechanowie.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *